PRO100
software pro návrhy nábytku a vizualizace interiérů

prozkoumej možnosti programu

Intuitivní ovládání

Navrhování nábytku jako v reálném prostředí. Vše zvládnete myši pomocí "desek".

Obrovská rychlost

Projekty jednotlivých kusů nábytku nebo celý interiér. Vše intuitivně během pár okamžiků.

Okamžitá vizualizace

Pro práci přímo se zákazníkem. Okouzlete zákazníky efektním 3D panoramatickým zobrazením na smartphonu.

Možnost přizpůsobení

Jakýkoliv interiér, různé typy nábytku - to vše v jednom a tom stejném programu PRO100.

Otevřenost

Importujte 3D objekty a materiály z jiných programů nebo z internetu. Exportujte do 3D.
Propojení s Dynalogem - BLUM.

Automatický kusovník 

Vždy aktuální seznam přířezů, prvků a spotřeba materiálů, dostupný jedním kliknutím myši.

Výkazy a kalkulace

Vyhodnoťte projekty. Okamžitě zjistěte cenu celé sestavy nábytku. Vše automaticky a bez námahy.

Vlastní knihovny nábytku

Vytvářejte atypické knihovny nábytků, prvků a textur nebo importujte prvky do vlastních knihoven.

Možnosti programu PRO100


PRO100 je profesionální 3D software pro projektování nábytku a návrhy interiérů. Součásti programu je obrovská knihovna nábytku, prvků a materiálů. Knihovna obsahuje jak příkladové prvky tak i konkrétni objekty a materiály pro výrobce nábytku a design interiérů. Hlavní přednosti programu jsou jednoduchá a intuitivní obsluha, množství nástrojů a možnost tvorby vlastních, i atypických kusů nábytku.


PRO100 logo

Charakteristika 

Program PRO100 je samostatnou aplikací – nevyžaduje použití žádného jiného programu kromě operačního systému Windows.
Práce v programu PRO100 sleduje proces vytváření skutečného kusu nábytku – uživatel po celou dobu pracuje s nábytkovými prvky (přířezy) a skládá je ve virtuálním prostoru obdobně jako ve skutečnosti.

PRO100 vizualizace

V PRO100 lze navrhovat vlastní knihovny jednotlivých kusů nábytku, prvků, doplňků a materiálů, nebo využívat a upravovat knihovny přiložené ke standardní instalaci. 

Většinu operací spojených s navrhováním lze provést snadno a rychle pomocí myši. Každý objekt, který se nachází v projektu, má své vlastnosti pro přesné přiřazení určitých hodnot: název, poloha, cena, rozměry, druh materiálu, tvar, atd. PRO100 je ideálním nástrojem pro zrychlení a usnadnění práce návrháře a výrobce.

PRO100 koncept

Pracovat na návrhu nového nábytku nebo celého interiéru můžeme v pravoúhlých pohledech, axonometrii nebo perspektivě. Veškeré změny prováděné v projektu se okamžitě projeví ve všech modulech programu – od uspořádání nábytku, přes ceník až po veškeré režimy vizualizace.
Na každé úrovni rozpracovanosti projektu můžeme libovolně modifikovat a upravovat použité moduly. Můžeme okamžitě hromadně zaměňovat objekty z připravené knihovny. Takto lze měnit všechny úchytky, dvířka, zásuvkové systémy nebo celé skříňky v rámci celého projektu. Jedním kliknutím myší lze hromadně měnit materiály například na všech korpusech. Všechny tyto vlastnosti umožňují využití programu PRO100 k bezprostřední práci s klientem.

PRO100 snapování

snapování v PRO100

PRO100 kóty

kótování v PRO100


V PRO100 lze rovněž vytvářet pokročilou výkresovou dokumentaci celého projektu. Kótovat nábytek lze poloautomaticky vložením horizontální nebo vertikální kóty na označený prvek nebo více prvků. Další možnosti je zakótovat objekt manuálně pomocí manuálního vynášení kótovacích čar, které se automaticky přichytávají na hrany jednotlivých objektů. Kóty lze přesouvat, seskupovat a umísťovat do libovolně vytvářených kótovacích vrstev.

Velkou předností programu PRO100 je schopnost spolupráce s programem pro optimalizaci nářezových plánů CUT100. Spolupráce mezi těmito dvěma programy spočívá v automatickém přenosu kusovníku z PRO100 do CUT100. Díky této operaci nedochází k chybám, které se často vyskytují při ručním vypisování přířezů a lze významným způsobem snížit objem práce vynakládané při výrobě přířezů navržených v programu PRO100.


PRO100 vizual

Praktické použití PRO100

Program PRO100 nabízí využití ve všech etapách procesu výroby nábytku, ve kterých chce uživatel zlepšit svou práci pomocí počítačové technologie. PRO100 můžete používat pro projektování nábytku "od nuly" až po navrhování celého interiéru a postupně si vytvářet vlastní knihovny (nábytku, prvků a materiálů).


Program PRO100 se osvědčuje jak v menších firmách (s jedním nebo více zaměstnanci) a prodejnách nábytku, tak i ve velkých továrnách s vlastní sítí obchodů. Jednoduchá obsluha (většinu operací můžete provést myší), rychlé zpracování příkazů a možnost provádění změn kdykoli během projektování nesmírně usnadňuje život výrobcům a prodejcům nábytku.

Varianty PRO100


Varianty programu PRO100 a dopňkové moduly

Program PRO100 je dostupný jako varianta PRO100 Profi,  STUDIO nebo Edukační (EDU).

Demoverze
není určena pro komerční účely, ale poze pro vyzkoušení programu.


PRO100 Profi nebo jednoduše PRO100 je hlavní verzi programu. Táto verze má dostupné všechny nástroje a funkce.

PRO100 Studio je omezená varianta programu PRO100, která je určená pro prodejní místa větších nábytkářských firem, které jsou zásobovány svou mateřskou firmou nejen nábytkem, ale i knihovnami svých výrobků (samozřejmě v sídle mateřského podniku musí být instalována aspoň jedna plná verze programu PRO100, aby podnikoví návrháři mohli připravit knihovny). Omezení této verze ve srovnání s PRO100 Profi (plnou) spočívá v zablokování možnosti modifikace Knihovny nábytku a prvků (absence možností přidání jak nových prvků, tak i změny objektů již v knihovně obsažených). Ve Studio verzi jsou aktivní všechny nástroje, které jsou dostupné v plné verzi. Vytvořené projekty v Studio verzi je možné zaslat například mailem k realizaci v mateřském podniku. 

PRO100 EDU - edukační verze je určená pro vzdělávací instituce. Používání PRO100 jako výukového programu bylo schváleno MŠMT. V praxi to znamená, že nákup programu lze hradit z dotací. Edukační varianta má bez omezení dostupné všechny nástroje a funkce. Jediným omezením je to, že vytvořené projekty nebo objekty v knihovně edukační verze nelze otevřít v Profi ani Strudio verzi, ale pouze v edukační verzi programu.

KRAY render

Doplňkový modul KRAY render pro ještě kvalitnější vizualizace metodou ray tracing.

CNC modul k PRO100

CNC modul je doplňkem k PRO100 pro editaci a exporty do dřevoobráběcích CNC strojů.

HW požadavky

Požadavky na hardware a OS

Vykreslování v programu PRO100 běží na OpenGl grafické karty, a proto program vyžaduje dedikovanou grafickou kartu. Odlišná situace je v případě KRAY rendru, který je doplňkem k PRO100 a kde na rychlost renderu má zásadní vliv procesor. Určitě doporučujeme quad-core (čtyři jádra) procesory nebo lepší.

Na počítačích s integrovanou grafikou (například notebooky pouze s Intel GMA) program PRO100 nemusí pracovat správně !!!

Rady při výběru počítače pro PRO100 a KRAY render najdete v článku Jak vybrat počítač ?

Doporučujeme tuto konfiguraci:

  •  OS: Windows 7 alebo Win 10 a 11 (32 a 64 bit). Program je kompatibilní pouze s OS Win.
  • Procesor - v případě že plánujete propojit PRO100 s KRAY render pak doporučujeme výkonné vícejádrové CPU.
  • Operační paměť: 8GB (RAM) a více.
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce nebo AMD Radeon, například: GeForce GTX , RTX
  • USB port

Používání programu PRO100 není spojeno s žádnými skrytými poplatky!

Kancelář

PRO100 software, spol. s r.o.
Vranovská 102
Brno-Husovice 61400
Czech republic